Certifikáty

OEKO - TEX

Oeko-Tex Standard 100 je mezinárodní testovací a certifikační systém pro textilie, vyráběné pouze ze zdravotně nezávadných materiálů. Byl vyvinut v roce 1992. Látky, ze kterých je oblečení Utopy vyrobeno, je držitelem tohoto standardu. 

 

Jak získat certifikát? 

Na to, aby Vaše látka získala tento certifikát, musíte splnit několik požadavků. Látky, pro které chcete získat certifikát, jsou testovány na pH hodnotu, obsah formaldehydu, přítomnost pesticidů, extraktu, obsahu těžkých kovů, chlorované organické nosiče a konzervační látky, přítomnost alergizujících a potenciálně karcinogenních barviv.

 

Co to tedy znamená? 

Pokud projde látka všemi testy a prokáže se její nezávadnost, získáte certifikaci OEKO - TEX. Oblečení, které bude z látky ušito je tak zdravotně nezávadné, neobsahuje žádné agresivní chemikálie, které by mohly vaší pokožce uškodit a neobsahuje ani alergenní barvy. 

csm_Stofflabel_links_STD100_EN_hell_verkleinert_af13fc60d5

 

SOTEX

SOTEX GINETEX CZ se zabývá označováním textilu, oděvů a kožedělných výrobků. Centrem aktivit je správa symbolů údržby v ČR, udělování prestižní značky QZ a piktogramů kvality. 

 

Výrobky takto označené odpovídají platným právním i technickým předpisům, jsou zdravotně nezávadné. Symboly údržby podléhají ochraně vycházející z mezinárodní registrace ochranné známky č. 849 319 a 849 320, která je v České republice zajišťována Úřadem pro průmyslové vlastnictví.

 topy

Co to tedy znamená? 

Když se firma zařadí do spolku Sotex, získává tím právo používat licencované symboly údržby. Jejich umístění na textil pomáhá uživatelům lépe se orientovat v péči o zakoupené oděvy a zamezit tak nechtěnému poškození produktu. A protože my v Utopy pro vás chceme to nejlepší, vzdali jsme se všitých etiket a symboly s popisky tiskneme rovnou na látku, abychom vám zajistili naprosté pohodlí. 

 

symbol

 

Chcete vědět, proč ještě jsou legíny a mikiny Utopy unikátní? 
Koukněte se na naše články: Proč legíny Utopy a Proč mikiny Utopy a zjistěte víc.